5 Simple Statements About ثبت شرکت دانش بنیان Explained

در بخش قبل، به این سوال پاسخ دادیم که شرکت دانش بنیان چیست؟ و ضمن معرفی قوانین تاسیس شرکت دانش بنیان ، شرایط و شاخص های عمومی و اختصاصی این گروه از شرکت ها، را نیز توضیح دادیم و گفتیم که برای برخورداری شرکت دانش بنیان از تسهیلات قانونی، لازم است تا علاوه بر اعضای این شرکت، کالاها و خدمات تولید شده در این شرکت نیز دارای شرایط قانونی باشند.

۴. شرکت دانش‌بنیان: شرکت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است که به‌منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالاها و خدمات) در حوزه فناوری‌های برتر و باارزش افزوده فراوان و بر اساس معیارهای موردنظر این آیین‌نامه، به تأیید کارگروه می‌رسد.

شرکت های تضامینی به شرکت هایی اطلاق می شود که اگر فعالیت تجاری هم نداشته باشند باید با برند تجاری ثبت گردند و تعداد سهامداران آنها حداقل دو نفر باشند.

شرکت دانش بنیان، پس از ثبت در سامانه جامع ثبت شرکت ها، به منظور دانش بنیان کردن شرکت و برخورداری از مزایا و تسهیلات مندرج در قوانین تاسیس شرکت های دانش بنیان، لازم است تا در سامانه مرکز شرکت های دانش بنیان، نیز ثبت شوند.

۶. کارگزاران: به آن دسته از افراد، نهادها، سازمان‌ها و شرکت‌ها اطلاق می‌شود که به‌منظور ارزیابی شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، توسط دبیرخانه کارگروه انتخاب می‌شوند.

دارای حداقل یک اختراع ثبت‌ شده ارزیابی شده داخلی یا یک اختراع بین ‌المللی مرتبط با حوزه کاری شرکت باشند.

از آنجا که ثبت شرکت دانش بنیان، همانند سایر شرکت ها، شرط قانونی برخورداری از مزایای ذکر شده در قوانین تاسیس این شرکت ها بوده و با توجه به اینکه ثبت این شرکتها، از طریق سامانه ثبت شرکت دانش بنیان، امکان پذیر می باشد، در این بخش به معرفی سامانه ثبت شرکت دانش بنیان می پردایم.

برای ثبت کردن شرکت ها به صورت سهامی خاص more info نیاز به حداقل سه نفر سهام دار و دو نفر بازرس در حین تاسیس خواهید بود و بنابراین پنج نفر اعضا برای تاسیس هویت حقوقی نیازمند می باشد.نکته لازم به ذکر دیگر این است که برای ثبت کردن شرکتی با سهامی خاص افراد تشکیل دهنده شرکت (سه نفر سهام دار و دو نفر بازرس) نباید با یکدیگر نسبت فامیلی داشته باشند.

حداقل ۱ سال سابقه فعالیت کاری یا علمی در حوزه فعالیت شرکت و یا سابقه مدیریتی داشته باشند.

پذیرش (کارشناس بخش پذیرش در صورت تکمیل بودن تمامی اطلاعات متقاضی آن را ثبت نموده و رسید را به متقاضی تحویل داده و یک نسخه از مرحله پذیرش را ضمیمه اطلاعات قبلی میکند و نسخه­ی دیگری را به متقاضی تحویل میدهد).

هزینه ثبت: پس از تشکیل پرونده و ارجاع آن به بخش حسابداری، متقاضی موظف به پرداخت هزینه ثبت و درج اطلاعات میباشد.

در صفحه جدید، پس از تعیین گروه و زیر گروه فعالیت شرکت، توضیحات مربوط به آن را در کادر مشخص شده، وارد کرده و دکمه ثبت را بزنید.

مشاوره کاملا رایگان و تخصصی در زمینه امورات ثبتی از سوی کارشناسان برجسته و زبده نخستین ثبت

برنامه ریزی و اجرای طرح های توسعه ی کارآفرینی در سطوح ملی ، منطقه ای و محلی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *